×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : پنج شنبه, ۳۱ خرداد , ۱۴۰۳  .::.   برابر با : Thursday, 20 June , 2024  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر
آيين تكريم و معارفه دادستان عمومي و انقلاب سلماس برگزار شد

به گزارش سلماس پرس،پیش از ظهر امروز ششم شهریور آيين تكريم و معارفه دادستان عمومي و انقلاب شهرستان سلماس با حضور رئيس كل دادگستري و دادستان استان آذربايجان غربي ،اعضاي شوراي تامين و اداري شهرستان و قضات و كاركنان دادگستري و وكلاي شهرستان سلماس برگزار شد.


حمیدی رئیس دادگستری سلماس در مراسم تکریم و معارفه دادستان سلماس گفت:امروز مراسم تکریم یکی از خدمتگزاران صدیق نظام مقدس جمهوری اسلامی می باشد،اقاي عباسي یکی از قضات برجسته و علمی دادگستری می باشد و بنده افتخار این را داشتم تا مدتی با این بزرگوار همکار باشم.

وی اضافه کرد:ایشان در دو مقطع خدمت خود در سلماس بعنوان بازپرس و دادستان سرمنشا خدمات قضایی ستودنی بودند که جا دارد به نیابت از مردم سلماس و همکاران قضایی و اداری خودم از خدمات ایشان تقدیر و تشکر نمایم.

حمیدی در بخش دیگری از سخنان خود گفت:از امروز در خدمت آقای ولی خداکرم بعنوان دادستان عمومی و انقلاب سلماس خواهیم بود که امیدواریم در راه خدمت به مردم موفق و سربلند باشند.

رئیس دادگستری سلماس با اشاره به عملکرد دستگاه قضایی در سلماس گفت:در بخش حقوقی محاکم سلماس تراکم پرونده بسیار زیاد است و امیدوارین با عنایت رئیس کل دادگستری استان با افزودن یک شعبه حقوقی مشکلات این بخش حل و فصل شود.

حجت الاسلام و المسلمین طباطبايي،امام جمعه سلماس در مراسم تکریم و معارفه دادستان عمومی و انقلاب شهرستان سلماس با اشاره به توصیه های مطالبی از زندگی و شیوه حکومت حضرت علی (ع) گفت:از دیدگاه حضرت امیر المومنین(ع) ارزش حکومت بسیار ناچیز است و آنچه ماندگار است خدمت به خلق الله و اجرای عدالت می باشد.

وی اضافه کرد:در شهرستان سلماس با جمعیت ۲۴۰ هزار نفر شاهد تراکم بسیار پرونده های قضایی هستیم که امیدواریم با درایت و توجه خاص ریاست کل دادگشتری استان شاهد حل این مشکل باشیم.

امام جمعه سلماس با اشاره به مشکلاتی که بانک ها برای تولید کنندگاه پدید می آورند گفت:پای بانک ها امروز بر گلوی تولید کنندگان قرار دارد و تسهیلاتی که ارائه می شود بسیار با سختی همراه است و در محاسبات و بازپرداخت ها تولیدکنندگان را زمین گیر می کنند از ریاست کل دادگستری تقاضا داریم آندسته از تولید کنندگانی که با این وضع مواجه شده اند را یاری کنند.

وی در پایان ضمن تقدیر و تشکر از خدمات عباسی،دادستان سابق عمومی و انقلاب سلماس،برای خدا کرمي دادستان جدید سلماس آروزی توفیق کرد.

ناصر عباسی،دادستان عمومی و انقلاب سلماس در مراسم و تکریم و معارفه ضمن اشاره به عملکرد دادسرای عمومی و انقلاب سلماس از سال ۹۸ گفت:امروز شاهد کاهش اطاله دادرسی در سلماس و تسریع روند رسیدگی به پرونده ها هستیم و به طور کلی در سالهای اخیر شاهد بهبود شاخص های رسیدگی قضایی به پرونده های مردم بوده ایم.

عباسی اضافه کرد:در بحث برخورد با جرایم خشن و ارازل اوباش در سلماس خوشبختانه با توجه به تعاملی که بین دستگاه قضایی و پلیس وحود دارد شاهد برخورد های خوبی بودیم و در شهرستان سلماس آمار جرایم خشن بسیار پایین است.

وی با اشاره به اهمیت حفظ حقوق عامه و مبارزه با تغییر کاربری اراضی گفت:با همت همکاران قضایی و سازمان های متولی به حد قابل قبولی در حوزه تغییر کاربری اراضی کشاورزی و زراعی شاهد جلوگیری و برخورد با متخلفین بودیم.

عباسی اظهار کرد:در خصوص همکاری و تعامل با اعضای شورای تامین به جرات میتوان گفت تنها شهرستانی در استان بین اعضای تامین چنین تعاملی وجود داشت و هیچ مشکلی در طول ۳ سال در سلماس پدید نیامده است.

دادستان عمومی و انقلاب سلماس افزود:در جرایم امنیتی،شاهد کشف و رسیدگی پرونده هایی بودیم که در سطح ملی بوده اند که برگ زرینی بر افتخارات دستگاه امنیتی و قضایی می باشند.

وی اضافه کرد:حمایت از زندانیان نیز از دغدغه های دادستانی بود که با همکاری انجمن حمایت از زندانیان این روز ها شاهد افتتاح دو باب منزل مسکونی مددجویی برای خانواده زندانیان نیازمند بوده ایم.

عباسی در خاتمه گفت: از تعامل و همکاری رئیس دادگستری سلماس،تمامی همکاران قضایی و اداری در دادسرا و شعبات دادگاه تقدیر و تشکر می نمایم.

غنی زاده،سرپرست فرمانداری سلماس نیز در این مراسم ضمن تبریک هفته دولت گفت:همه مسئولین باید روش و منش شهیدان رجایی و با هنر را سرلوحه کار خود قرار دهند و در طریق خدمت به مردم از هیچ سختی نهراسند و همواره در خدمت مردم باشند.

وی اضافه کرد:در دوره ای که آقای عباسی در سلماس بعنوان دادستان حضور داشتند به واسطه تعامل عالی با شورای تامین موجب امنیت و آرامش در سلماس شده بود که جا دارد از خدمات این بزرگوار تقدیر و تشکر بعمل آورده و برای ایشان آرزوی توفیق در عرصه های دیگر خدمتگزاری به مردم داشته باشم و برای دادستان جدید سلماس آرزوی موفقیت در این سمت خطیر را داشته باشم.

غنی زاده افزود:امر قضاوت از مهم ترین و حساس ترین امور می باشد و قضات عدالت پیشه باید با تاسی از سیره مولا علی(ع) در بسط و گسترش عدالت کوشا باشند.

عتباتی،رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی در مراسم تکریم و معارفه دادستان عمومی و انقلاب سلماس ضمن گرامیداشت یاد و خاطر شهدا بخصوص شهدای هفته دولت گفت:فلسفه این مراسمات،معرفی یک سرباز در سنگر خدمت و تقدیر از زحمات خدمتگزار دیگر می باشد که جا دارد از خدمات ارزنده آقای عباسی در طول دوره خدمت بعنوان دادستان سلماس تقدیر و تشکر نموده و برای حضرتعالی در مسئولیت مهمی که در مرکز استان بر عهده شما خواهد بود آرزوی توفیق نمایم.

وی اضه کرد:دادستان جدید سلماس آقای خداکرم در سنوات گذشته در مناطق مرزی خدمات شایسته ای را انجام دادند و امیدواریم در تداوم این خدمات در سلماس موفق و‌موید باشند.

عتباتی افزود:دولت شهید رجایی علی رفم مدت کوتاه ۲۸ روزه،در خاطره ها مانده است چرا که خدمت بی منت و به مفهموم واقعی سرلوجه کار آن دولت بود و امروز ما نیز باید با همان روش،در خدمت مردم باشیم.

رئیس کل دادگستری استان آذربایجان غربی با اشاره به اهمیت جایگاه دادستان در دستگاه قضایی افزود:دادستان وکیل عموم مردم و مدعی از جانب مردم است و در برقراری نظم و امنیت و مقررات قانونی در سطوح مختلف با ورود و اقدام به موقع حضور پررنگ داشته باشند.

وی گفت:دادستان نقش بی بدیلی دارد و در تمام پروسه قضایی نقش آفرین است و یک ظرفیت بسیار بالایی برای خدمت رسانی می باشد چرا که صیانت از حقوق عامه و بیت المال نیز بر عهده دادستان می باشد و آقای خداکرمی به واسطه سابقه دادستانی به این موارد واقف هستند.

عتباتی اظهار کرد:اقدامات دادستان باید امنیت را برای مردم به ارمغان بیاورد و بطور کلی دستگاه قضایی باید ضمن حفظ استقلال با تعامل جدی با سایر قوا خدمت بی منت و بدون ریا به مردم ارائه نماید.

وی با اشاره به لزوم اقدامات پیشگیرانه افزود:اقداماتی که در خصوص پیشگیری در دادگستری آذربایجان غربی انجام شده است ،در طول تاریخ بی سابقه بوده است و برای گسترس خدمات دادگستری و انجام اقدامات پیشگیرانه نباید از ظرفیت مردم غافل شویم.

رئیس کل دادگستری استان آذربایجان غربی افزود:ما باید با اقدامات پیشگیرانه ورودی پرونده به مراجع قضایی را کاهش دهیم،با آموزش همگانی و بهره گیری از ظرفیت نهادهای فرهنگی و رسانه میتوانیم به این مهم دست بیابیم.

عتباتی اظهار کرد:امروز چالش اساسی دستگاه قضایی،حجم ورودی پرونده ها می باشد،ما نتوانستیم در جامعه صبر و بردباری و کنترل خشم را رواج دهیم و امروز باید همه پای کار بیایند تا بتوانیم مقابل این حجم از پرونده ها به نحو احسنت عمل کنیم و حجم ورودی پرونده ها را کاهش دهیم،امروز همه نهاد ها از نهادهای نظامی و انتظامی تا نهادهای فرهنگی و اجتماعی باید به این مورد توجه ویژه ای داشته باشند.

وی با اشاره به اهمیت و جایگاه خاص شهرستان سلماس در استان افزود:نیاز به تلاش بیشتر در این شهرستان احساس می شود و با توجه به اینکه صنعت در این شهر از جایگاه ممتازی برخوردار است باید با ایجاد کمیته حمایت از سرمایه گذاری باید از سرمایه گذاران و واحد های تولیدی بخصوص واحد های آسیب پذیر حمایت قاطعانه داشته باشیم.

عتباتی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به موضوع زندان گفت:برای کسانی که نظم و امنیت جامعه را به هم می زنند باید از اهرم زندان استفاده شود و برای مجرمین جرایم خرد با توجه به شرایط خانوادگی و عدم سابقه کیفری باید از مجازات های جایگزین استفاده کرد.

ولی خدا کرمی،دادستان جدید سلماس با اشاره به اینکه دادستان خدمتگزار مردم می باشد افزود:دادستان در تمامی مسائل می تواند بعنوان حافظ حقوق جامعه و بیت المال وارد شده و نقش آفرینی کند.

وی اضافه کرد:بنای اصلی دادستانی مبارزه با فساد در تمام سطوح جامعه خواهد بود و هیچ کسی در تیغ مبارزه با فساد در امان نخواهد بود.

دادستان عمومی و انقلاب سلماس گفت:برخورد سریع،قاطع و خشن با مخلان نظم و امنیت عمومی سرلوحه کار دادستانی خواهد بود،به افرادی که چه در فضای مجازی چه در فضای حقیقی امنیت مردم را با مخاطره مواجه کنند هشدار می دهم به هیچ وجه در امان نخواهند بود

دادستان جدید سلماس اضافه کرد:رسیدگی به جرم ترک فعل مسئولین از دیگر برنامه های کاری دادستانی می باشد و در عین رعایت قانون،تعامل سازنده با تمامی ادارات و نهادها خواهیم داشت.

خداکرمی با اشاره به لزوم حمایت از سرمایه گذاران و تولید کنندگان گفت:حمایت قاطع از سرمایه گذاران و تولید کنندگان و رسیدگی به مشکلات قانونی و قضایی آنها از دیگر برنامه های دادستانی خواهد بود.

وی ارتباط سازنده و گسترده با مردم از برنامه های کاری دادستانی عنوان کرد و افزود:بصورت مرتب دیدار مردمی برگزار خواهیم کرد و دغدغه ها و مشکلات مردم را در خصوص موارد قضایی بصورت جدی پیگیری خواهیم کرد.


در پایان مراسم طی حکمی از جانب رئیس قوه قضائیه،ولی خداکرمی بعنوان دادستان عمومی و انقلاب سلماس منصوب شد همچنین ضمن تقدیر از خدمات ناصر عباسی در سمت دادستانی شهرستان سلماس،طی حکمی از جانب رئیس قوه قضائیه وی به عنوان معاون قضایی رئیس کل دادگاههای عمومی و انقلاب شهرستان ارومیه و سرپرست مجتمع قضایی شهید بهشتی منصوب شد.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.