ارائه خدمات رایگان دندانپزشکی در مناطق مرزی سلماس

 

 

مدیر شبکه بهداشت و درمان سلماس گفت: برای نخستین بار با استقرار درمانگاه سیار دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی در مناطق محروم و مرزی این شهرستان، به یکهزار و ٥٠٠ نفر خدمات رایگان دندانپزشکی ارائه شد.

 

 

 

یعقوب مطلوب  در گفت و گو با خبرنگار ما افزود: این طرح با مشارکت شبکه بهداشت و درمان سلماس و خانه های بهداشت روستایی این شهرستان در راستای طرح تحول نظام سلامت اجرا شده است.
وی اظهار کرد: برای اجرای این طرح، ۲ کلینیک سیار دندانپزشکی در آذربایجان غربی راه اندازی شده که یک کلینیک در شمال و دیگری در جنوب استان به ارائه خدمات مشغول است.
وی اضافه کرد: این کلینیک سیار هم اکنون به مدت ١٠ روز برای ارائه خدمات به ١٠ روستای محروم و مرزی بخش کوهسار سلماس مستقر است.
مدیر شبکه بهداشت و درمان سلماس بیان کرد: در این طرح خداپسندانه، ۲ نفر از دندانپزشکان شاغل در سلماس و ۲ نفر دستیار مشارکت داشته و خدماتی از قبیل ویزیت، کشیدن دندان، ترمیم به صورت سطحی و جرم گیری را به صورت رایگان ارائه می دهند.
مطلوب ادامه داد: این کلینیک های پیشرفته مجهز به امکانات یک مطب دندانپزشکی از جمله یونیت، صندلی دندانپزشکی، رادیوگرافی، اتوکلاو، منبع آب و تخلیه آب، آمالگاماتور، لایک کیو، جرم گیری و حتی GPS است.
به گزارش ایرنا طرح تحول سلامت از اردیبهشت ماه سال ٩٣ در چهار مرحله اجرا شده است که شامل درمان، بهداشت، اصلاح تعرفه های پزشکی و اصلاح نظام آموزش پزشکی است.
راه اندازی کلینیک های سیار دندانپزشکی در کنار طرح تحول نظام سلامت صورت می گیرد تا بسته های این طرح تکمیل شود.
شبکه بهداشت و درمان سلماس با یک مرکز بهداشتی، یک بیمارستان ١٢٠ تختخوابی، ٧٠ خانه بهداشت ، چهار مرکز خدمات جامع سلامت و ١٠ پایگاه بهداشت فعالیت می کند.