توسعه نشاط و تندرستی جامعه در گرو توسعه ورزش همگانی است

 

 

فرماندار شهرستان سلماس گفت: توسعه نشاط و تندرستی جامعه در گرو توسعه ورزش همگانی است و همه دستگاه های دولتی باید به تحقق این امر در جامعه همت گمارند.

 

 

 

مرتضی اصغری در جلسه شورای ورزش همگانی سلماس که باحضور رییس هیئت ورزشهای همگانی آذربایجان غربی و جمعی از روسای دستگاه های اداری این شهرستان در محل سالن جلسه شهید سالمی فرمانداری سلماس برگزار شد، با اشاره به ابراز نارضایتی آحاد مردم و مسئولین از روند افزایشی آسیب های اجتماعی در سطح کشور، گفت: یکی از راه های بسیار موثر پیشگیری از اسیب های اجتماعی جوانان برنامه ریزی مدون در خصوص فعاليت های مختلف جوانان در اوقات فراغت و تفریح افرینی است که گسترش ورزش همگانی از مهمترین این ابزارهاست.

اصغری با اشاره به لزوم گسترش فرهنگ ورزش همگانی در بین مردم برای پیشگیری از آسیبهای اجتماعی بیان کرد: توسعه نشاط و تندرستی جامعه در گرو توسعه ورزش همگانی است و اشتیاق افرینی نسبت به این امر در بین کارمندان پشت میز نشین اهمیت ویژه ای دارد .

وی افزود: ورزشهای همگانی جزو کم خرج ترین ورزشهاست که مردم می توانند به راحتی فعاليت کنند و استفاده از ظرفیتهای پیشکسوتان ورزشکار شهرستان در گسترش اين ورزش بسیار مفيد خواهد بود .

فرماندار سلماس تصریح کرد: باید اطلاعات و اگاهی مردم در رابطه با مزایای ورزش همگانی و نیز رغبت و علاقه انان را به سمت این ورزشها گسترش دهیم .

.