هدف دشمن ترویج ناامیدی و بی اعتمادی مردم نسبت به نظام است

 

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی گفت: ترویج ناامیدی در جامعه و بی اعتماد کردن مردم نسبت به مدیران و مسوولان نظام از نقشه های زیان باری .است که دشمنان برای ما طراحی کرده اند

 

 

 

 

علیرضا رادفر در اولین جلسه عمومی ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی که در دو حوزه حجاب و عفاف و حقوق شهروندی برگزار شد  اظهار کرد : دشمنان نظام جمهوری اسلامی ایران به دنبال حذف سرمایه اجتماعی و بی اعتماد کردن آنها نسبت به نظام و کشور هستند و برخی ناخواسته در این راه به دشمنان کمک می کنند.
وی افزود : ترویج نا امیدی در جامعه و بی اعتماد کردن مردم نسبت به مدیران و مسوولان نظام از نقشه های زیان باری است که دشمنان برای ما طراحی کرده اند و در مقابل آن، صیانت از حقوق شهروندی و تاکید بر آن از عوامل مهمی است که موجب جلب اعتماد مردم نسبت به نظام و دولت می شود.
رادفر با اشاره به تاکید ریاست جمهوری بر رعایت حقوق شهروندی ، گفت: بحث حقوق شهروندی برخواسته و نشات گرفته شده از بطن دین و کلام ائمه و تاکیدات امام راحل می باشد ، و در ساختار جدید تاکیدات مقام معظم رهبری به شکل های مختلف اضافه شده است.
وی ادامه داد: برخی فکر می کنند که با تحقیر و ضربه زدن به دولت می توانند آن را از نظام جدا کنند ولی بدانند که این دولت برخاسته از بطن نظام مقدس جمهوری اسلام ایران است و جدا نمی شود.
وی افزود: توجه و عمل به حقوق شهروندی برخاسته از بطن اسلام و مورد تاکید مقام معظم رهبری بوده زیرا این امر موجبات اتحاد بین مردم و دولت را فراهم می کند.
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی ادامه داد: مسئولان و مدیران رعایت حقوق شهروندی را در دستگاه های اجرایی مد نظر داشته باشند و بر رعایت این حقوق پافشاری کنند.
رادفر با بیان اینکه دستیابی به کشوری پیشرفته نیازمند اتحاد و انسجام ملی است، گفت: مردم، سرمایه های اجتماعی ما هستند و ایجاد امید و اعتماد در آنها نیازمند عمل به حقوق شهروندی است.
وی با اشاره به اهمیت رعایت مساله عفاف و حجاب در ادارات گفت: کارمندان دستگاه های اجرایی پوشش و رفتار مناسبی را داشته باشند و کار فرهنگی و رعایت عفاف و حجاب از خود مسوولان و مدیران و کارمندان شروع شود.
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی بیان کرد: مساله حجاب و عفاف یک اصل فرهنگی بوده و حفاظت از آن نیازمند عزم همگانی است.
وی اضافه کرد: باید توجه داشت که حجاب و عفاف شامل بانوان نیست و پوشش آقایان نیز باید منطبق بر هنجارها و ارزش های دینی و اعتقادی باشد.
محمدی سرپرست دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان غربی نیز در این همایش گفت: تحقق حقوق شهروندی یک رسالت اجتماعی است که با قوت در پهنه تاریخ به مسیر خود ادامه می دهد.
وی ادامه داد: آموزهای دینی ما توجه به کرامت انسانی را در اولویت گذاشته است و از این باب توجه به حقوق شهروندی نیز حائز اهمیت است.
وی افزود: گفتمان حقوق شهروندی باید ترویج و توسعه یابد زیرا تحقق حقوق شهروندی مهمترین وعده رییس جمهوری به ملت ایران است.
محمدی اضافه کرد: حقوق شهروندی امری است که موجبات رفاه و آسایش مردم را در جامعه فراهم می کند و باید این امر در اولویت زندگی مردم و مسوولان بوده و با ناقضان این حقوق برخورد جدی شود.
حجت الاسلام علی قنبری قائم مقام دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر آذربایجان غربی نیز در این همایش گفت: نظارت در مدیریت یک اصل اساسی برای مراعات حقوق شهروندی در دستگاههای اجرایی است.
وی ادامه داد: لازمه پیشرفت در ادارات و عملکرد صحیح مدیران اعمال بازرسی های دقیق و درست بوده و این بازرسی ها تضمین کننده سلامت دستگاههای اجرایی است.