تولید ۱۴۰ تن کلزا در سلماس پیش بینی می شود

 

مدیر جهاد کشاورزی سلماس از پیش بینی برداشت ۱۴۰ تن کلزا در این شهرستان خبر داد و گفت: سطح زیر کشت کلزا در سلماس ۶۰ هکتار است.

 

 

 

 

داود حاجی شاه ولدی در گفت و گو با خبرنگاران افزود: ۱۷هکتار از مزارع این شهرستان به دلیل خسارت ناشی از سرمای دیررس بهاره و حوادث غیرمترقبه به مرحله برداشت نرسید و برداشت از ۴۳ هکتار مزرعه باقیمانده آغاز شده است.
وی با بیان اینکه مرکز خرید انبار تعاونی روستایی حبشی آماده دریافت کلزای کشاورزان به صورت خرید تضمینی است، افزود: امسال تولید کلزا در این شهرستان ۵۰ درصد نسبت به سال گذشته افزایش می یابد.
شاه ولدی با اشاره به کشت ۲ رقم «دفیوژن» و «هیدرومیل» در این شهرستان، بیان کرد: برای افزایش راندمان تولید در واحد سطح و بالا بردن بهره وری، سه کارنده ردیف کار کشت مستقیم و یک دستگاه کمباین با هد مخصوص برداشت کلزا در مراحل کاشت و برداشت محصول فعالیت می کند.
مدیر جهاد کشاورزی سلماس از کشاورزان خواست تا به زمان برداشت محصول و استفاده از کمباین های دارای معاینه فنی یا داشتن هد برداشت توجه کنند.
به گزارش ایرنا سلماس با دارا بودن جمعیتی بالغ بر ۲۰۰ هزار نفر در ۸۵ کیلومتری ارومیه، مرکز آذربایجان غربی واقع شده است و یکی از قطب های کشاورزی در استان به شمار می رود.