بیش از ۲۰۰۰ پرونده در شوراهای حل اختلاف سلماس مختومه شد

 

رئیس دادگستری شهرستان سلماس گفت: در سه ماهه اول سالجاری ۳ هزار و ۴۱۶ پرونده وارد شعبه های حل اختلاف در سلماس شده و ۲ هزار و ۷۷۳ فقره آن پس از رسیدگی مختومه شد

 

 

 

علی الهوردیان در همایش تجلیل از کارکنان شوراهای حل اختلاف شهرستان سلماس با تاکید بر تلاش برای تقویت شوراهای حل اختلاف در سطح شهرستان سلماس ادامه داد: میزان پرونده های منجر به صلح و سازش در شوراهای حل اختلاف سلماس در سال گذشته ۶ هزار ۲۴۵ فقره بود و در مجموع ۳۰ درصد از پرونده های رسیدگی شده منجر به صلح و سازش شده است .

اللهوردیان افزود: شوراهای حل اختلاف در کنار سایر مراجع قضایی نقش بسیار موثری در برقراری صلح و سازش در جامعه و تسریع رسیدگی به پرونده های مردم دارند .

وی بیان کرد :وقتی اختلافات در جامعه به صلح و سازش کشیده شود علاوه بر اینکه فضای روانی بر جامعه حاکم خواهد شد تاثیر فرهنگی خوبی نیز بر جامعه خواهد گذاشت .

اللهوردیان خاطرنشان کرد: با فعالیت شوراهای حل اختلاف سلماس شاهد اقدامات و خدمات با کیفیت و شایسته ای از سوی اعضا بوده ایم که امیدواریم این روند همچنان ادامه یابد .

رئیس دادگستری شهرستان سلماس تعداد قضات فعال در شوراهای حل سلماس را نیز ۲۵ نفر اعلام و بیان کرد: تقویت بازرسی و نظارت بر شعبه های حل اختلاف، ارتقاء کیفیت رسیدگی به پرونده ها و توجه به امر صلح و سازش از مهمترین رویکردها است .

به گزارش ایسنا؛ در این همایش تعدادی از کارکنان، اعضا و دبیران شعب شوراهای حل اختلاف شهرستان سلماس تجلیل شدند.

 

.