مراحل درمان شیمی درمانی بیماران سرطانی در بیمارستان خاتم الانبیا (ص) انجام می پذیرد

 

تمامی مراحل درمان شیمی درمانی بیماران سرطانی در بیمارستان خاتم الانبیا (ص) انجام می پذیرد و بیماران سرطانی عزیز دیگر نیازی به مراجعه به سایر شهرستان ها ندارند.

 

 

 

دكتر مطلوب،مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان سلماس در نشست خبری با خبرنگاران سلماس که ریاست بیمارستان خاتم الانبیا جناب دکتر بوستانی و ریاست محترمه مرکز بهداشت سرکار خانم دکتر مرحمتی نیز در این نشست حضور داشتند با اشاره به نقش رفیع خبرنگاران در آگاه سازی و اطلاع رسانی گفت:خبرنگاران در ارتباط دوسویه مردم با مسئولان نقش اساسی ایفا می کنند و این قشر زحمت کش همانطوری که باید مشکلات و کاستی هارا منعکس نمایند باید زحمات و خدمات مسئولان را نیز به تصویر بکشند.

مطلوب در ادامه به بیان آمار و ارقام حوزه بهداشت و درمان شهرستان سلماس پرداخت و گفت:در تمامی زمینه ها و آمار شهرستان سلماس از جایگاه خوبی برخوردار است و در شاخص های بهداشتی و درمانی توانسته ایم با همکاری عوامل محترم شبکه سرآمد باشیم که لازم است در اینجا از تمامی همکاران عزیزم تقدیر و تشکر بعمل آورم.

🔸مطلوب در پاسخ به سوالات خبرنگار سلماس پرس مبنی بر وضعیت نامساعد اورژانس(نبود پزشک به حد کافی و مشکل نوبت دهی ) و همچنین امنیت کادر اورژانس در مقابل پرخاش های احتمالی همراهان بیماران چنین پاسخ داد:
در خصوص وضعیت اورژانس لازم بذکر است مشکل کمبود پزشک در اکثر مراکز درمانی و اورژانس ها وجود دارد و این مشکل صرفا مشکل اورژانس بیمارستان سلماس نیست که ان شاالله با جذب پزشکان و به کارگیری آنان توسط وزارت بهداشت این مشکل مرتفع خواهد شد و تامین امنیت کادر اورژانس نیز از دغدغه های اساسی ما می باشد که در این راستا نیز با همکاری نیروی انتظامی و حراست بیمارستان تمهیدات لازم اندیشیده شده است.
سیستم نوبت دهی درمانگاه بیمارستان نيز بزودی بصورت متمرکز و جامع ایجاد خواهد شد و شاهد حل مشکلات نوبت دهی درمانگاه خواهیم بود.

🔸خبرنگار سلماس پرس:حرف و حدیث هایی به گوش می رسد که در اتاق عمل بیمارستان برخی از کمبود هایی نظیر کمبود اقلام مصرفی اولیه نظیر دستکش وجود دارد در این خصوص چه توضیحی دارید؟

اقلام مورد نیاز در سراسر بیمارستان و اتاق عمل توسط کارپرداز تامین می شود اما در تهیه برخی اقلام گاهی اوقات به مشکل می خوریم چرا که وزارت نرخ های معینی تصویب می کند و کارپرداز نمیتواند هزینه بیشتری را صرف خرید اقلام با قیمت مصوب بکند و به همین دلیل گاها کمبود هایی داریم که بسیار جزئی هستند برای مثال مشکل کمبود دستکش بدلیل اختلاف شرکت تولید کننده با وزارت بود که این مشکل در اسرع وقت حل شد.

🔸در زمینه تامین دستگاه سی تی اسکن که از نیاز های اساسی بیمارستان می باشد ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی استان نیز در سفر اخیرشان قول مساعد نسبت به تامین دستگاه داده بودند روند تهیه و یهره برداری از دستگاه چگونه طی می شود وپیگیری های دستگاه تشخیص سرطان که انجمن خیریه نیکوکاران برای خرید آن اعلام آمادگی نموده است چه مراحلی را طی می کند؟

همانطوری که ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی نیز اشاره داشتند تمام اقدامات لازم برای تهیه دستگاه و تجهیز بیمارستان به این دستگاه انجام شده است و پیگیری ها با جدیت هرچه تمام ادامه دارد محل مناسب نیز در بیمارستان برای قرارگیری دستگاه تعبیه شده است و در آینده نزدیک شاهد تجهیز بیمارستان خاتم الانبیا به دستگاه سی تی اسکن خواهیم بود که این امر گام اساسی در جهت بیماران می باشد.

🔸در خصوص دستگاه تشخیص سرطان نیز لازم بعرض است که با همکاری انجمن خیریه نیکوکاران سلماس بخش بزرگی از هماهنگی های لازم جهت خرید دستگاه انجام شده است و امیدواریم با تداوم این همکاری ها بزودی شاهد بکارگیری دستگاه در شهرمان باشیم.
و درضمن تمامی مراحل درمان شیمی درمانی بیماران سرطانی در بیمارستان خاتم الانبیا (ص) انجام می پذیرد و بیماران سرطانی عزیز دیگر نیازی به مراجعه به سایر شهرستان ها ندارند.

🔸در خصوص نظارت مضاعف بر درمانگاه های روستایی که گاها مشاهده می شود کاستی هایی در روند درمان بوجود می آید چه تمهیداتی اندیشیده شده است؟

اکیپ نظارت شبکه بهداشت بصورت مستمر از درمانگاههای روستایی و مراکز درمانی نظارت بعمل می آورند و سعی بر این است که این نظارت ها بیشتر شود و از مردم عزیز نیز خواهشمندیم با گزارش کاستی ها یا خدایی نکرده تفریط ها در امر درمان مارا در امر نظارت یاری کنند.

🔸با توجه به اینکه وضعیت محل دفع پسماند واقعا وضعیت اسف باری دارد و نابسمانی محل دفع پسماند مستقیما بر بهداشت محیط و سلامت مردم تاثیرگذار است در بهبود این وضعیت بعنوان نهاد ذی مدخل چه اقداماتی انجام دادید؟

این مسئله مورد بررسی دقیق و کارشناسی شده کارشناسان بهداشت قرار گرفته است و هشدار های لازم همچنین پیشنهاداتی به نهاد های ذیربط داده شده است که امیدواریم این مشکل نیز که با جریت تمام در حال پیگیری آن هستیم مرتفع گردد.

 

.